سایبان چیست؟انواع سایبان و 3 مزیت آن

سایبان چیست؟

سایه‌بان یک روکش ثانوی است که به قسمت خارجی دیواره‌های یک ساختمان متصل می‌شود. سایه‌بان معمولاً از کرباس تشکیل شده‌است که با فیبر اکریلیک، رشتهٔ پلی‌استر یا پنبه بافته شده‌است و همچنین می‌تواند از لایه ای از وینیل (vinyl) که بر روی الیاف پلی‌استر قرار گرفته‌است و روی سازه ای سبک از آلومینیوم، آهن، فولاد و احتمالاً چوب و مواد شفاف (که برای پوشش سلول‌های خورشیدی در تابستان استفاده می‌شود ولی در زمستان باید اجازه دهد که نور تا حد ممکن از آن عبور کند) کشیده می‌شود ساخته شده باشد. این ساختار با خرپا، سازه‌های فضاکار یا با چهارچوب پیکربندی می‌شود. سایه‌بان همچنین با استفاده از زیرسازه‌های آلومینیومی و روکش آلومینیومی ساخته می‌شوند. این سایه‌بان‌های آلومینیومی وقتی استفاده می‌شوند که از سایه‌بان‌های پارچه ای نمی‌توان استفاده کرد مثلاً در جایی که بار سنگینی از جانب باد یا برف بر سایه‌بان تحمیل می‌شود.

انواع سایبان

سایبان های ساختمان به دو نوع سایبان های ثابت و سایبان های متحرک تقسیم می شوند. سایبان پیش ساخته ثابت در محل هایی مثل بالای درب و پنجره ها و یا بالکن ها نصب می شود و دیگر قابل جابجایی نیست. سایبان پیش ساخته متحرک را بعد از نصب در محل نیز می توان حرکت داد. در  بسیاری از مراکز خرید و مغازه ها از سایبان های متحرک استفاده می شود تا بتوان اندازه سایبان را بر اساس تغییر جهت تابش خورشید در طول روز کنترل کرد. سایبان های متحرک نیز شامل انواع دستی و برقی است.

سایبان ثابت

سایبان های ساختمان ثابت بر روی قاب یا قالب چوبی و فلزی نصب می شوند و به صورت ثابت در فضای مورد نظر نصب می شوند و امکان جمع آوری و یا انتقال آن به محل دیگر وجود ندارد. سایبان ثابت دارای یک قاب جوش داده هستند که به طور دائمی به دیوار متصل می شود. این سایبان ها حرکت نمی‌کنند و جزءِ دائمی خانه یا کسب و کار شما محسوب می‌شوند

مزایا سایبان ثابت

  • محکم و با دوام
  • حفاظت کامل در برابر انواع آب و هوا
  • ایده آل برای مناطق کوچکتر مانند پنجره ها و درها

سایبان متحرک ساختمان

سایبان متحرک در واقع نوعی از نورگیر سقفی است که در موارد متفاوتی مورد استفاده قرار می گیرد و می توان برای باز و بسته کردن آن به صورت دستی و یا موتوری اقدام کرد. سایبان متحرک امروزه در ساختمان ها، ویلاها و سازه ها مورد استفاده قرا می‌گیرد و  طرفداران زیادی دارد. از جمله کاربردهای سایبان می توان به سایبان متحرک حیاط، سایبان متحرک پارکینگ ماشین، سایبان متحرک استخر و… اشاره کرد. در سایبان های ساختمان متحرک می توان زاویه آنها را متناسب با سلیقه و شیب دلخواهتان تغییردهید.

۱. سایبان متحرک تاشو

سایبان تاشو دارای کاربردهای زیادی است و در هر محوطه ای چه بزرگ و چه کوچک قابل استفاده می باشد. شما حتی می توانید در یک بالکن نیز از سایبان تاشو استفاده کنید. برای نصب سایبان تاشو می توان آن را در قسمت تراس و بالکن نصب کرد و از سایه ی آن به میزانی که مناسب است استفاده کرد. استفاده از سایبان متحرک تاشو سبب می شود تا بتوانید از پارکینگ، استخر و حیاط به بهترین نحو استفاده نمایید.

۲. سایبان کشویی

سایبان کشویی به خانه شما متصل می شود، اما می توان آن را باز کرد یا به عقب بر گرداند تا به میزان دلخواه شما منطقه ای را پوشش دهد. سایبان های متحرک که امروزه محبوبیت زیادی نزد مردم دارد، سایبان هایی انعطاف پذیر هستند که دارای موتور الکتریکی بوده و با فشردن دکمه ریموت کنترل از راه دور بصورت اتوماتیک از کنار یا لبه ها باز و بسته می شوند.

سایبان‌های کشویی
سایبان کشویی

یکی از نکات مهم سایبان های ساختمان ایجاد دیواره ها در زیر سایبان است که فضای باز محیط بیرون را به اتاقی برای استفاده در هر زمانی تبدیل می‌کند، که در ذخیره انرژی و کاهش هزینه ها، اثر دارد و هنگام نیاز به تهویه هوا گشوده می‌شود.یکی از کاربردهای مهم سایبان های متحرک، استفاده از آنها برای پوشش حیاط است، ابن کاربرای نقاطی است که آفتابی هستند و در فصل تابستان استفاده از فضای ایوان و حیاط را امکان پذیر می نماید.

مزایا سایبان کشویی

  1. قابل نصب روی دیوار یا سقف
  2. قابلیت برداشته شدن در آب و هوای بد
  3. هزینه نگهداری پایین
  4. مناسب برای حیاط و ویلا

تعویض رویه انواع سایبان

شما عزیزان میتوانید برای تعویض رویه سایبان های خود با ما در تماس باشید.

ویدیو نحوه نصب و استفاده از سایبان

گالری تصاویر

بازدید و مشاوره رایگان

شما عزیزان میتوانید برای خرید و مشاوره رایگان با فروشگاه در تماس باشید.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
0 نظرات

No Comment.